Profesjonalny psycholog z Katowic. Dobra i tania pomoc psychologiczna w Katowicach.

Rozwój postawy ciała i lokomocji u noworodka

W pozycji na brzuchu unosi głowę i ramiona na wysokość ok. 10 cm przez 1 minutę Utrzymuje głowę przy podciąganiu za przedramiona z pozycji.leżącej na plecach do pozycji siedzącej.

W pozycji siedzącej utrzymuje głowę prosto przez 1 minutę W pozycji na brzuchu opiera się na przedramionach, unosząc głowę na wysokość ok. 15 cm przez 1 minutę Położone na plecach unosi głowę i ramiona Siedzi z lekkim przytrzymywaniem w pasie.

W pozycji na brzuchu opiera się na wyprostowanych rękach, unosząc klatkę piersiową, i odwraca głowę na boki Obraca się z brzucha na plecy Siedzi dłużej trzymając się podpory.

Trzymane pod pachy utrzymuje częściowo ciężar ciała na wyprostowanych nogach Obraca się z pleców na brzuch. W pozycji na brzuchu odrywa tułów od podłoża, opierając się na rękach i kolanach, odwraca głowę we wszystkich kierunkach.

Siada samo przy lekkim podciąganiu, trzymając się dwóch palców dorosłego. Siedzi samo opierając się na rękach, plecy pochylone do przodu. Siedzi przez moment wyprostowane, bez podtrzymywania. Pełza na brzuchu przy pomocy rąk,- nogi nie biorą czynnego udziału. Podtrzymywane pod pachy podskakuje, zginając i wyprostowując’ kolana.

Stoi, podtrzymywane za obie ręce, przez 1 minutę. Siada samodzielnie chwytając się podpory. Siedzi pewnie bez oparcia ok. 1 minuty. Staje podciągane za obie ręce. Siada samodzielnie bez oparcia.

Stoi z oparciem, bez pomocy. Staje samodzielnie chwytając się podpory. Raczkuje przy użyciu rąk i kolan. Trzymane pod pachy , wykonuje ruchy chodzenia. Stąpa bokiem, trzymając się obiema rękami nieruchomego oparcia (barierki). Stojąc z oparciem schyla się i podnosi zabawkę. Chodzi podtrzymywane za dwie ręce. Stoi samodzielnie. Chodzi trzymane za 1 rękę. Staje samodzielnie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.